Tiny (Vagoon) House’ta Temiz Su Nasıl Çözümleniyor?

Tiny (Vagoon) House’ta Temiz Su Nasıl Çözümleniyor?

Şehir hayatının getirdiği stresli ve yoğun temposundan kurtulmak isteyenler için tasarlanan Tiny (Vagoon) House, doğayla iç içe bir yaşam sağlıyor. Ekonomik şartlardan dolayı maliyeti yüksek olan konutları satın almak neredeyse imkansız hale geliyor. Yıllar boyu kira ödemek de yine yaşam tarzını sınırlandırıyor.

Tüm dünyada yeni bir akım haline gelen Tiny (Vagoon) House’lar, doğal yaşam meraklılarından büyük beğeni alıyor. Türkiye’de de özel ilgi gören bu evler mobil ve sabit olarak tasarlanıyor. Gerçek ev konforunu minimal düzeyde sağlayan Tiny (Vagoon) House’ların temiz su çözümlemesi de kusursuz bir şekilde yapılıyor

Temiz su temini için öncelikle şebeke bağlantısı tercih ediliyor. Tiny (Vagoon) House’un park alanında şebeke bağlantısı varsa doğrudan temiz su çözümlemesi yapılıyor. Eğer şebekenin olmadığı arazilere konumlama yapılacaksa su depoları kullanılıyor. Farklı hacimlere sahip su depoları, arazi üzerinde uygun bir yere yerleştiriliyor. Taşıma su ile doldurulan bu depolar Tiny (Vagoon) House’a temiz su kaynağı oluyor. Hacim olarak 3 tondan başlayan bu tanklar 10 tona kadar çıkabiliyor. Bunun dışında kendi su deposuda mevcut olan Tiny Houselar kullanım amacına göre depo boyutları planlanarak tasarlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir