Tiny House’un Ruhsatını Almak ?

Tiny House’un Ruhsatını Almak ?

Tiny  House İlk başlarda Amerika’da çıkan bir akımdır. Türkiye dışındaki ülkelerde Tiny House olarak bilinmektedir. Doğayla içi içe bir yaşam olanağı sunan Tiny House kullanıcılarına konforlu bir alan oluşturur. Paradan enerjiden tasarruf sağlar.

Kurulumu kolaydır istediğiniz yere sizinle gelir tek yapmanız gereken dört çekerli araç veya 4×4 sahibi olmaktır. Ekonomik olarak rahat istediğiniz yere altyapı gerekmeksizin monte olan bir yapıdır. 10 metrekare ile 40 metrekare arasında değişen boyutları vardır.

2-3,5 ton ağırlığında olan bu yapılar herhangi bir imar yasasına tabii değildir. Karayollarına bağlı olan bu yapılar aslında ‘karavan’ niteliğinde göründüğünden dilediğiniz yere par edilebilir. Diğer taraftan Tiny House ruhsat konusu kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen konulardandır.

Garantisi 2 yıl olan bu yapıların ruhsatı TİP ONAY BELGESİ bulunan Avrupa normlarında üretim yapan ve bunu belgeleyen uluslararası bir karavan üretici firmadır. Üretilen her ürün firma yeterliliği kapsamında olup plakalı ve ruhsatlı bir karavan olarak karayollarına sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir