Tiny House’u Bir Yere Koymadan Önce Zemin

Tiny House’u Bir Yere Koymadan Önce Zeminde Ne Yapmamız Lazım?

Tiny House  ‘karavan ‘ niteliğinde yapılardır. Herhangi bir imar yasasına tabii değildirler. Kendi kendine yeten bir yapıdır. Enerjisini kendisi üretir. Doğaya zarar vermez sürdürülebilir enerji kaynakları kullanılmaktadır. 10 metrekare ile 35 metrekare arasında değişen bir boyutları vardır.

Ağırlıkları ortalama 2 ton ile 3,5 ton arasında değişmektedir. Konfor arayışında olan ve çevreci insanların da beğenerek tercih ettiği yapılardır. Doğayla iç içe ve şehrin dışında da yaşam alanı oluşturmak için idealdir. Hem paradan hem enerjiden hem de zamandan tasarruf sağlar. Kullanıcıların zevkine göre renk renk çeşit çeşit istenildiği gibi döşeme seçenekleri sunar. Tiny House bir yere çıkmadan önce tek sahip olmanız gereken 4×4 bir araçtır böylece eviniz kolayca arazide de sizinle olacaktır.

Tiny House bir yere koymadan önce ise dört köşesinde bulunan ve her Tiny House’da bulunan kriko ve lastikleriyle zeminle temas halindedir. Bu krikolar hiçbir altyapı hazırlığı yapılmadan zemine eklenebilir krikoların zeminde yumuşamasını ve batmasını engellemek için beton ya da ahşap pabuçlar konularak desteklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir