Tiny House’ta Pis Su Gideri Nasıl Çözümleniyor?

Tiny House’ta Pis Su Gideri Nasıl Çözümleniyor?

Tiny House denilince akla ilk gelen sorulardan biri pis su giderinin nasıl temizlendiği sorusudur. Bu soruya çözüm olarak üretilebilecek birden fazla alternatif bulunmaktadır. Alternatifler doğru şekilde değerlendirildiği zaman çözüm üretilmektedir.

Bu problemin önüne geçmek için ilk alternatif seçenek eğer bulunduğunuz yerde bir kanalizasyon şebekesi varsa bu şebekeden yardım alınabilir. Bu şebekeye bağlantı sağlanarak pis su gideri çözümleme işlemi gerçekleştirilir. Pis su tesisatlarının nerede ve nasıl kullanacağı çeşitliliği etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bu faktörlere göre tercih yapılır.

İkinci bir alternatif olarak foseptik çukurlar düşünülebilir. Genellikle bu çözüm uzun süreli konaklama yapılacağı durumlarda daha çok tercih edilmektedir. Bir başka alternatif olarak pis su tankları kullanılabilmektedir. Bu tanklar kısa süreli konaklamalarda da kolaylık sağlamaktadır. Pis su tankları karavanlar, tekneler ve bunlara benzer birçok araçta kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Bu çözümler incelenip uygun olan çözüm tercih edildiği taktirde gerekli önlemler alınmış olur. Pis su gideri çözümlenmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir