Tiny House’ta Isınmayı Nasıl Sağlıyorsunuz?

Vagoon House’ta Isınmayı Nasıl Sağlıyorsunuz?

Vagoon House’lar Tiny House’ların Türkiye versiyonudur. Tiny House’lar gibi çevreci ve kendi kendine yetebilen yapıları vardır. İnsanlar bu evleri daha rahat gezmek ve çevreye zarar vermemek adına tercih etmektedir.

Minimalist yaklaşımlarla dilediğince döşenebilen rahat her zevke uygun yapılardır. Amaç daha küçük alanda daha konforlu yaşamaktır. Boyut olarak normal evden çok daha küçük olmasına rağmen sağladığı konfor insanları bu evlere itmektedir. İnsanlar bu tarz küçük evlerde yaşayarak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmektedir. Tüm imkanlara sahip olunabileceği bazı dezavantajları da vardır.

Bunlardan biri de gider yerleri olmadığından depoları kullanıcı boşaltmaktadır buna ek ısınma sorunu da vardır tüm Vagoon House’larda firmalar tarafından standart olarak klima tesisatı kurulumu yapılmaktadır. Klima tesisatına ek olarak elektrikli ısıtıcılar ve yerden ısıtma sistemleri kullanılabilir.

Elektrik sorunu olduğu takdirde bu sistemler yerine uygun izolasyonlar yapılarak odun sobaları veya hermetik bacalı propan sobaları tercih edilebilir. Su ısıtmak için ise güneş enerji panelleri en iyi çözüm olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir