Tiny House’ların Ağırlığı Ne Kadardır?

Tiny House’ların Ağırlığı Ne Kadardır?

Tiny House’lar 2008-2012 arası yaşanan ekonomik krizlerde ortaya atılan genel olarak daha küçük bir alanda, daha az masraf ile ve çevreye zarar vermeyen ev olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tam anlamıyla Türkçe bir karşılığı olmamakla beraber mikro evler de denilmektedir. Tiny House akımı basitçe yaşadığı alandan tasarruf etmek ve daha çok minimalizm akımıyla benzerlik gösteren bir akımdır. Daha az masraflı daha az alan ve eşya ile çevreye duyarlı bir ev yapılmak istenmektedir.

Başlangıç noktası Amerika olan bu hareket sonraları birçok ülkede de yaygınlaşmıştır. Toplamda 10 metrekare ile 30 metrekare arasında bir alana sahiptir. Her şekil ve her formda Tiny House bulmak mümkündür. Tiny House’larla sürdürülebilir bir yaşam ile hem daha ekonomik bir yaşam hem de daha çevreci bir ev kurmak mümkündür.

Özetle Tiny House’lar kendi kendine yetebilen bir yapıdır. Şebekeden bağımsız, yeniliklerle dolu, yeşil dostu evlerdir. Tiny House’lar 2- 2,5 ton ağırlıklarındadır. Güneş panelleriyle çeşitli ısıtıcılarla bu rakam daha da artabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir