Tiny House Vize ve Muyane

Çekme Karavan Kaç Yılda Bir Vize Olur?

Karavanlar, evlerimizin küçültülmüş ve konsantre olmuş halidir. Gezmek için ideal boyutlara sahip olan karavanlar, çoğunlukla motokaravan ya da çekme karavan olarak tercih edilirler. İki tür karavan arasında farklı özellikler bulunmaktadır.

Çekme karavanları, araçların arkasına bağlayarak çekmek mümkündür. Tek başına gidebileceği bir yürüyen aksamı bulunmamaktadır. Motoru da yoktur bu nedenle. Tekerlekleri yardımıyla, öndeki aracın hızıyla birlikte yol alır. Motokaravanlar, araç tipi karavanlardır. Hem taşıt hem de yaşam alanı bir aradadır.

İki karavan tipinin muayene ve vize süreleri farklıdır. Eğer karavanınızı Tiny House olarak tercih edecekseniz, bu tip karavanların araç olarak görülmediğini bilmeniz gerekir. Yani çekme karavan olarak müdahale edilir ve incelenir. Bu nedenle kendinize ait bir araziye yerleştirdiğinizde de ev olarak görülmezler ve imar izni gerektirmezler.

Çekme karavan başlığı altında yer alan Tiny House seçenekleri, uzun yıllar boyunca kullanıma uygundur. Vize ve muayene süreleri yaklaşık 2 yıldır. Motor bölümü karavanda olmadığı için araçla birlikte gezmesi gerektiği sürece muayene yaptırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir