Soğuk Bölgelerde Prefabrik Ev

Soğuk Bölgelerde Prefabrik Evler

    İnsanların yaşam alanları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Soğuk bölgeler iş, hayat şartları ve doğal güzellikleri sebebiyle birçok kişinin tercih ettiği yaşam alanlarından. Bu bölgelerde yaşayıp prefabrik ev düşünen kişilerin aklında genelde burası soğuk bur da olmaz algısı oluyor fakat bu yanlış bir düşünce bilinenin aksine dünyanın en soğuk alanlarında insanlar yaşam yerleri olarak prefabrik evleri tercih ediyorlar.
Bu hususta yapının betonarme veya prefabrik olmasından ziyade kullanım materyallerine dikkat etmek gerekiyor. Prefabrik evlerin iskeletigalvaniz saçlardan elde edilen profillerin gerekli statik hesaplar yapılarak birleştirilmesiyle elde edilir. Oluşturulan bu iskeletin iç ve dış kısmına paneller montajlanır paneller arasında gerekli ısı yalıtım malzemeleri bulunmaktadır. Soğuk bölgelerde planlanan evlerimizde ısı kaybını önlemek amacı ile en çok ısı kaybı yaşatan pencere,çatı, duvar gibi ana unsurlara dikkatli özen gösterilerek duvar ve çatıda ekstra mantolama malzemesipencerelerde alan küçültme gibi seçenekler değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra tesisat malzemelerinde mantolama ciddi kazanç sağlamaktadır. Soğuk bölgelerdeısıyı evin içinde tutmak amacı ile duvarların ve tavanların kalınlaştırılması gerekmektedir. Bu bölgelerde planlanan prefabrik evlerde bunlar göz önünde bulundurularak projelendirme ve imalat yapılmaktadır.
1. Çatı kaplamaları için Osb kaplama üzerine mebran osbnin iç kısmına ise poliüretan malzeme ile yalıtım yapılabilmektedir.
2. Duvarlara strafor yerine daha düşük ısı katsayısına sahip olan XPS veya taş yünü uygulaması yapılabilmektedir.

Gelişen mühendislik ve teknolojiyi takip ederek bu süreçte en kaliteli ve uygulanabilir malzemeyi prefabrik ev sektöründe müşterilerimize sunmayı amaç edinmiş bulunmaktayız.

 

 

Firmamızın merkezi Ankara da olup Türkiye geneli anahtar teslim bir şekilde prefabrik ev ve taahhüt hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza takılan her türlü konu ile alakalı iletişim bölümünden bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

                                                                                                  MAK Mühendislik Prefabrik 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir