Prefabrik Evlerin Ömrü Ne Kadar ?

Prefabrik Evlerin Ömrü Ne Kadar ?


       Prefabrik evlerin dünya genelinde yaygınlaşması afet ve acil durumlarda hızlı kurulum ve düşük maliyet sebebiyle tercih edilmekle birlikte. Gelişen teknolojik ve mühendislik çalışmaları ile prefabrik evlerin maliyet ve kurulum kolaylığı sebebiyle tercihen tek katlı, iki katlı konutlarda da betonarme yapılara oranla aynı oranda konfor vermesi sebebiyle birçok kişi tercih etmekte. Prefabrik ev almaya karar veren kişilerin sorduğu sorulardan bir tanesi de prefabrik evlerin kullanım ömrü nedir oluyor ?


    Prefabrik evlerin kullanım ömrü kullanılan malzeme kalitesi, birleştirmede kullanılan yöntemler , işçilik ve çevresel faktörlere göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 40-60 yıl arasında değişmektedir.Betonarme yapılarda bu değer 50-70 yıl olarak geçmektedir.Bunun sebebi betonarme yapıların daha rijit bir yapıda olmasıdır. Fakat bu rijitliğin getirdiği dezavantajlardan en önemlisi deprem tehlikesidir.
    Prefabrik yapılar geniş kullanım alanı, kullanılan malzemelerin düşük salınımları ile dünyada hızla popülerleşmekte ve konut dışında devlet binalarında da kullanılmaktadır.

 

 

Firmamızın merkezi Ankara da olup Türkiye geneli anahtar teslim bir şekilde prefabrik ev ve taahhüt hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza takılan her türlü konu ile alakalı iletişim bölümünden bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

                                                                                                  MAK Mühendislik Prefabrik 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir