Prefabrik Ev Nakliyesi

Prefabrik Evlerin Nakliyesi

Prefabrik Evlerin Nakliyesi Hangi Araçlarla Yapılır

    Günlük hayatta prefabrik ev satışı yaptığımı söylediğim zaman çoğu kişi bitmiş bir  prefabrik evin taşındığını hayal ediyor ve bunu nasıl gönderiyorsunuz diyebiliyor. Yurtdışında sıklıkla tercih edilen bitmiş halde yüksek metrekareli prefabrik evler için geniş yollara ve büyük nakliye araçlarına ihtiyaç duyuluyor. Türkiye şartlarında konteyner yapılar ve farklı birleşme sistemleri olan modüller dışında prefabrik evler fabrikada birleştirmeye hazır hale getirildikten sonra inşaat alanında birleştirilerek kurulum sağlanıyor.

    Bugün prefabrik ahşap binalar modüller halinde veya elemanlar halinde inşa edilebilir . Bu şekilde daha büyük evler inşa edebiliriz ve karmaşık ve güzel mimari çözümler üretme imkanımız olur .

Kamyon Boyutu

Kamyon boyutu genellikle fabrikada birleştirilen en uzun parçanın boyuna göre belirlenir

Elemanlar ile yapılmış bir prefabrik ahşap ev için önerilen kat yüksekliği yaklaşık 2.7 metredir .

Pratik olarak, projelerin çoğu 2.5m ve 2.7m arasındaki zemin yüksekliğine göre tasarlanmıştır.
Bu, yükseklikte  8-10 metreye kadar genişliğe sahip elemanların tasarlanmasına izin verir, böylece evdeki toplam eleman sayısını en aza indirir.

Öte yandan, ev kitini teslim etmek için gerekli kamyon sayısını en aza indirerek şekilde tasarım da optimize edilmelidir.

Kamyon  Sayısı

Bu elbette evin büyüklüğüne bağlıdır. Aynı zamanda elemanların kalınlığına da bağlıdır .

Malzeme ne kadar kalın olursa , ev o kadar enerji tasarruflu olur.
Bu, duvar (ve çatı) elemanlarının içine yerleştirilen yalıtım miktarından kaynaklanmaktadır.

Örneğin, eviniz 200 metrekare ise, 1 adet  kamyona ihtiyacınız olacak.

Tabii ki, bu sadece basit bir kuraldır malzemelerin indirileceği alan ve depolama yapılabilecek yerde bu hususta önemldir.

bir ev satın aldığınızda, sadece yapıyı satın almazsınız. Ayrıca evin arkasındaki tüm lojistik ve proje yönetimini satın alırsınız . Bu hizmetler çok değerlidir ve eğer iyi uygulanırsa size binlerce TL tasarruf sağlayabilir.
Üreticinizin lojistik ve proje yönetimini doğru bir şekilde ele almak için doğru prosedürlere sahip olduğundan emin olun.

Nakliye ile İlgili Diğer Konular

İnşaat alanına kamyonun girebileceği ve indirme yapılabileceği bir alan oluşturulması müşterilerimizin sorumluluğundadır.

Bu  arsanıza  ulaşmak için herhangi bir yolun bir kamyon için çok küçük olması durumunda, bunu belirtmeniz anlamına gelebilir , böylece daha ufak ölçülerde bir nakliye aracıyla prefabrik evinizin malzemeleri taşınabilir.

Bazen sahaya erişim yolu normal bir kamyon için

Ulaşım Maliyeti

Bu kamyonların yol, akaryakıt, şöför giderleri  firmamız tarafından  karşılanmakta olup  prefabrik evleriniz için tüm nakliye ve kurulum maliyetleri içinde fiyat verilmektedir.

 

 

Firmamızın merkezi Ankara da olup Türkiye geneli anahtar teslim bir şekilde prefabrik ev ve taahhüt hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza takılan her türlü konu ile alakalı iletişim bölümünden bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

                                                                                                  MAK Mühendislik Prefabrik 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir