Prefabrik Ev İskan Nasıl Alınır

Prefabrik Ev İskan Nasıl Alınır

Düşük maliyet, hızlı kurulum ve çevreci olması sebebiyle dünya genelinde prefabrik evlere ilgi artmaktadır. Bununla birlikte prefabrik ev almayı düşünen müşterilerimiz iskan konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım düşüncesi içine giriyor.Bu yazımızda tüm detayları ile prefabrik evlerde iskan konusuna değineceğiz.

Firmamızdan satın aldığınız prefabrik eviniz için
İnşaat yapıruhsatı alınıpprefabrik evinizin kurulum tamamlandıktan sonra
İskan müracaatında istenen belgeler şu şekilde sıralanıyor.
– Dilekçe
– Tesisat muayene raporu
– Temel üstü ruhsatı, ısı yalıtım vizesi yapılmış yapı ruhsatın aslı
– Binanın işlenmiş olduğu aplikasyon krokisi
– Yapı denetim (TUS) iş bitirme raporu
– İskana esas ön rapor
– İ.S.K.İ den kanal bağlantısı
– Ruhsat yapı denetim kurumunca alınan binalarda ; kurumca iskan alınmasında sakınca olmadığına dair rapor (yapı denetim iskana esas ön rapor, iş bitirme belgesi)
– Müteahhit, Yapı denetim veya (TUS) ; ilgili olan mülkiyet sahibinden inşaatın T.S.E ve projeye göre uygun yapıldığına dair taahhütname verilmesi
– Harç makbuzu
-Yapı Fotoğraf Tasdiki

Belgeleri gerekmektedir.
Prefabrik evlerin kurulumu 10 ile 15 gün arasında gerçekleşmekte olup bu süre sonunda bu evrakların hazırlanması kurumlara bağlı olarak değişmekte olup devlet kurumları dışında evraklar 1 hafta içinde hazırlanmaktadır. Prefabrik yapılar için inşaat ruhsatının hızlı onaylanması gibi iskan alımıda betonarme ve çok katlı evler göre daha kolay bir süreçtir.
Bu süreçte alınması gereken raporlama ve iklimlendirme belgeleri konusunda firmamız aklınıza gelebilecek her türlü konu ile alakalı size teknik destek sağlamaktadır.

 

 

 

Firmamızın merkezi Ankara da olup Türkiye geneli anahtar teslim bir şekilde prefabrik ev ve taahhüt hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza takılan her türlü konu ile alakalı iletişim bölümünden bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

                                                                                                  MAK Mühendislik Prefabrik 

 

Prefabrik Ev İskan Nasıl Alınır” te bir düşünce

  1. Murat diyor ki:

    Merhabalar. Benim 1 katlı prefabrik ev ve arsa şeklinde bir bahçem var. Ankara Lalahan’da. Mamak belediyesinden iskan almak için gerekli şartlar nelerdir. İskan almak kaça mal olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir