Prefabrik Ev İmar Barışı

Son günlerde medyada sıkça adından söz edilen konulardan biri olan  imar barışı nedir ? İmar barışından nasıl yararlanılır ?

İmar barışı ile alakalı çevre ve şehircilik bakanlığının sitesi için tıklayınız.
https://imarbarisi.csb.gov.tr/sss/1-imar-barisi-nedir-ve-hangi-yapilari-kapsar

İmar barışı 2020

İMAR BARIŞI NEDİR?

Kaçak yapı olarak tabir edilen yada imar ve iskan sorunları sebebiyle Yapı kayıt belgesi olmayan yaklaşık  13 milyon konutu kapsayan düzenlemenin kamuoyunda bilinen adı imar barışıdır.

Belge için başvurular, yapı maliklerinden herhangi birisi veya vekili tarafından, e-Devlet üzerinden ‘Yapı Kayıt Belgesi Formu’nun doldurulmasıyla yapılabilecek.

“31/12/2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere 15/6/2019 tarihine kadar başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresi; yapı kayıt bedelinin en az yüzde 25’inin 31/7/2019 tarihine kadar peşin olarak, kalan kısmının ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birinde kalan kısmın yüzde 2 oranında artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştır.”

Firmamızın merkezi Ankara da olup Türkiye geneli anahtar teslim bir şekilde prefabrik ev ve taahhüt hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza takılan her türlü konu ile alakalı iletişim bölümünden bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

                                                                                                  MAK Mühendislik Prefabrik 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir