Konteyner Evler – Artıları, Eksileri ve Fiyatı

Konteyner Evler – Artıları, Eksileri ve Fiyatı

    Dünya genelinde mimari bir akıma dönüşen konteyner evler düşük maliyet, hızlı kurulum ve kullanılmayan konteynerların geri dönüşümüyle yapıldığı için fazlasıyla rağbet görüyor. İçinde yaşadığınız ev belki birçok tren ve gemi yolcuğu ile dünya üzerinden birçok lokasyon da bulunmuş olabilir. Lego tipi kolay birleşim ve üst üste istif seçenekleriyle istenilen büyüklükte yaşam alanları inşa etmek mümkün oluyor

En küçük konteyner yaklaşık 26 m2 dir. Sekiz büyük konteyner birlikte yaklaşık 208 m2 iki katlı bir ev yapabilir. Yüzlerce konteyner ile birlikte büyük bir apartman bile yapılması mümkündür.

Konteyner Ev Sizin İçin En İyi Seçim Mi?


Dikkate almanız gereken artıları ve eksileri.

Konteyner Evlerin Nakliye Kolaylığı
Birçok konteyner ev müşteriye hazır standart şekilde sunulmaktadır. Nakliyesi yapıldıktan sonra kurulumu tamamlanır bu da işleri daha basit ve daha hızlı hale getirir. Veya özel bir ev tasarlıyorsanız veya kendi projenizi yapıyorsanız, konteyner evsize istediğiniz değişiklikleri yapmanızda geniş imkanlar sunar.

Taşınabilirlik
Konteynerleri hareket ettirmek kolaydır. 2 adet konteynerdan oluşan evinizi 1 vinç 2 adet tır sayesinde istediğiniz lokasyona nakliyesini yaptırabilirsiniz.

Konteyner Evlerin Fiyatları
Geri dönüşüm konteyner evlerin dışında fabrikalarda sıfır olarak üretilen konteyner ev tipleride mevcuttur bu ev tiplerinde yalıtım ve iç tasarım konteyner evlerine göre daha dayanıklıdır. Geri dönüşüm evleri olan nakliyat konteynerı uzun deniz yolculuklarında, güneş ve deniz suyuna maruz kalmakla bununla birlikte metalde korozyon ve çürümeler görülmektedir.
Bundan dolayı inşaat firmaları müşterilerine ihtiyaçlarına yönelik ortalama bir konteyner boyutu 30-45 m2 ölçülerinde iç tasarımı yapılmış 1+1 evler satmaktadırlar.

2020 yılı için bu evlerin maliyeti 35bin TL ile 60binTL arasında değişmektedir.

Nakliye konteyner evler düşük gelir grubunda bulunan ülkelerde ve konut yetersizliğinin bulunduğu ülkelerde çok revaçtadır fakat bu konteynerların metal kısmı iyi korunmazsa korozyona çok çabuk uğramakta buda geri dönüşümden ziyade çevreye zarar vermektedir. Bu sebeple fabrika üretimi olarak yapılan konteyner evler uzun vadede daha kullanışlı,sağlıklı ve çevrecidir.

Konteyner Evlerinde Yapısal Sorunlar
Nakliye konteynerları yan panelleri oldukça güçlü fakat üst kısımları yeterli dayanıma sahip değildir. Kar, yağmur gibi doğal olaylarda yapıya çatı ilave etmeniz gerekmektedir. Ayrıca, pencere, kapı gibi delikler açıldığında çelik panellerin mukavemeti düşmekte ve bu kısımlar için ek parçalar ilave edilmesi gerekmektedir.

Nakliye Konteynerında Taşınan Maddeler?
Kullanılmış bir konteynerda neyin gönderildiğini bilme ihtimaliniz yokturzararsız tüketim mallarından tehlikeli endüstriyel malzemelere kadar – her şey taşınmış olabilir. Konteynerlerde kullanılan boyalar ve kaplamalar endüstriyeldir, nakliye amaçlıdır, konut amaçlı değildir, kurşun ve toksit maddeler içerebilir ve bu sağlığınız için zararlıdır.

Nakliye Konteyneri ve Şekli
Standart tip olan konteynerlar uzun ince bir tipte tasarım şansı sunar bu sebeple belli tipte eşyalarla evinizi dekore etmeniz gerekebilir. Dış paneller düzgün olmadığından yalıtıma elverişli değildir. İç panelde daralma olmaması sebebiyle iç kısmına dekorasyon yapılması zordur.

Nakliye konteynerları yerine fabrika üretimi , ev olarak tasarlanan konteynerlar daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür.

 

 

 

Firmamızın merkezi Ankara da olup Türkiye geneli anahtar teslim bir şekilde prefabrik ev ve taahhüt hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza takılan her türlü konu ile alakalı iletişim bölümünden bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

                                                                                                  MAK Mühendislik Prefabrik 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir