Prefabrik Ev Betonarme Bir Yapının Üzerine Kat Üstü Olarak Yapılabilir Mi?

Prefabrik Ev Betonarme Bir Yapının Üzerine Kat Üstü Olarak Yapılabilir Mi?

Firmamız prefabrik evlerini beton subasman zemini üzerinde kurmaktadır. Bu şekilde prefabrik ev düz bir zemine oturtulmuş olup yağmur, sel gibi etkenlerden en düşük oranda etkilenecektir. Düz zemin deprem ve rüzgar gibi etkilerde sarsılma oranını en aza indirecektir.

Prefabrik evlerin betonarme bir yapının üstüne yapılması mümkün mü sorusunun cevabı evettir. Tek katlı ev sahibi olan müşterilerimiz ikinci kat için betonarme yapı yerine prefabrik yapıları tercih ediyorlar bunun sebebleri alt dairede oturuyor olması ve inşaat süresinde ki uzamaya bağlı olarak konfor ve çevresel kirlilik oluşturacak faktörleri azaltmak bunun dışında hızlı kurulum ve maliyet açısındanda prefabrik evler önde görülüyor.

Mevcut binanın üzerine prefabrik ev kurulumu yapılmadan önce ilk etapta mevcut projesi varsa beton sınıfı zemin sınıfı incelenmeli buna göre yük hesaplamaları yapılmaktadır. Projesi bulunmayan yapılar ile ilgili karot alınarak dayanım hesapları yapılmalı buna göre taşıma hesapları kontrol edilmelidir.

Mevcut yapının catısı bulunması halinde bu çatı sökülmeli eğer zemin betonu düz değil ise düzleme amacı ile  ek tesviye betonu atılmalıdır

Mevcut betonarme yapılarının üzerine prefabrik ev yaptırmayı düşünen müşterilerimizi bizi arayarak detaylı bilgi alabilirler.

Firmamızın merkezi Ankara da olup Türkiye geneli anahtar teslim bir şekilde prefabrik ev ve taahhüt hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza takılan her türlü konu ile alakalı iletişim bölümünden bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

                                                                                                  MAK Mühendislik Prefabrik 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir