Prefabrik Evlerin Üretim ve Montaj Süresi Ne Kadardır?

Prefabrik Evlerin Üretim ve Montaj Süresi Ne Kadardır?

Dünya genelinde düşük maliyet ve hızlı kurulum sebebiyle hızla yaygınlaşan prefabrik  evler .Betonarme yapılar kadar dayanıklı olmaktadır. Bu sebeple prefabrik ev alacak müşterilerimiz için en önemli husus maliyet ve kurulum süresi oluyor.Bu yazımızda prefabrik evlerin üretim ve montaj sürelerine değineceğiz. Prefabrik ev fiyatları ile ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk olarak prefabrik evin kurulacağı arsanın hazır, belediye veya gerekli kurumlardan yapı inşaat ruhsatı alınmış olması gerekmektedir. Bu süreçler İlgili belediyelerin çalışma takvimine göre değişmekle birlikte 20-40 gün arasında sürebilmekte bazı sebeplerde uzayabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse 45 metrekare bir prefabrik ev satın aldığınızda. Dış ve iç kaplama malzemeleri, çatı malzemeleri,tesisat malzemeleri hazır malzemeler olarak kullanılmaktadır  ve depomuzda bulunmaktadır.

Prefabrik evinizin çelik iskeleti sipariş sonrasında  iş yoğunluğumuza göre oluşturulmakta olup 3 ile 7 gün arasında tamamlanır.

Kurulum yapılacak olan şehire göre nakliye yapıldıktan sonra deneyimli kurulum kadromuz 4 ile 5 gün içerisinde  prefavrik evinizin kurulumu bitirmektedir.

Standart prefabrik evlerimiz dışında özel tasarım talep eden müşterilerimizin evleri malzeme temini proje çizimi ve yasal izinler sebebiyle biraz daha gecikebilmektedir fakat yasal izinler tamamlandıktan sonra prefabrik evin kurulumları en geç 2 hafta içerisinde yapılmaktadır. Bu süreleri etkileyen çevresel hava koşulları olabileceği gibi, temel betonu için santralden alınan randevunun ileri tarihe verilmesi gibi durumlardada gecikmeler yaşanabilmektedir. Teslim edilen prefabrik evlerin 2 hafta içerisinde boyaları biterek müşterilerimizin oturacağı bir hal alır.

Prefabrik ev seçiminde düşük fiyat önemli bir etken olmakla birlikte en düşük fiyat yanılgısı müşterilerimizi yanlış firmalara yönlendirmektedir. Düşük fiyatlara satılan prefabrik evlerde metrekareye oranla daha düşük sıklıkta malzeme kullanımı, tecrübesiz kurulum elemanlarıyla çalışmalar yapılmaktadır. Ortalama ömrü 60-70 yıla kadar uzayabilecek prefabrik evlerinizde keyifli bir ömür geçirmeniz ve firmamızı referans olarak göstermeniz bizim için en önemli kıstastır.

 

Firmamızın merkezi Ankara da olup Türkiye geneli anahtar teslim bir şekilde prefabrik ev ve taahhüt hizmetleri vermekteyiz. Aklınıza takılan her türlü konu ile alakalı iletişim bölümünden bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

                                                                                                  MAK Mühendislik Prefabrik

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir